08 paź2021

Działanie 1: ALBUMY

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Pieńsku – grupa Delfinki – przygotowały dla dzieci z przedszkola Schlumpfenhaus (Deschka) własnoręcznie wykonany album.

(więcej…)

29 wrz2021

Działanie 1: POCZTÓWKA Z NIEMIEC

Do trzech grup z „Okrąglaczka”: Biedronek, Jeżyków i Krasnali, przyszły pocztówki z Saksonii. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia w grupach zajęć na temat naszego sąsiada – Niemiec.

(więcej…)

20 wrz2021

Ale to był festyn!

W poniedziałek, 20. września, na terenie centrum kultury „Kühlhaus Görlitz” słychać było podekscytowany gwar polsko-niemieckich rozmów. Ponad 150 dzieci z pięciu niemieckich i pięciu polskich przedszkoli wspólnie obchodziło Światowy Dzień Dziecka. Podczas święta polsko-niemieckie tandemy przedszkolne uroczyście wręczyły sobie deklaracje partnerskie. Na festynie dzieci mogły po raz pierwszy poznać się osobiście – śpiewając, rysując i grając we wspólne gry.

(więcej…)

18 cze2021

SPOTKANIA PRZEDSZKOLI PARTNERSKICH

Kluczowymi działaniami w projekcie „Duzi i Mali razem” są polsko-niemieckie partnerstwa placówek przedszkolnych. Do października 2020 r. wyłoniono po pięć placówek zarówno po stronie niemieckiej, jak i polskiej, zainteresowanych współpracą w ramach realizacji projektu. Nieco później do tej grupy dołączyły przedszkola z Pieńska i Deschki.

(więcej…)

19 mar2021

POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIE GRUPY EKSPERCKIEJ

W ramach projektu „Groß und Klein gemeinsam – Duzi i Mali razem“ 10-osobowa grupa ekspercka zajmuje się opracowaniem polsko-niemieckich materiałów dydaktycznych dla przedszkoli.

(więcej…)

05 mar2021

Spotkanie grupy eksperckiej w marcu

W ubiegłych miesiącach nasze ekspertki i eksperci bardzo intensywnie pracowali indywidualnie nad leksykonem. Najwyższy czas znowu się spotkać! Na razie jednak niestety tylko online. 

(więcej…)

01 mar2021

Wspólny Sekretariat świętuje urodziny

Wspólny Sekretariat Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 we Wrocławiu obchodzi w tym tygodniu szóste urodziny! Z tej okazji pragniemy złożyć najlepsze życzenia urodzinowe oraz podziękować za dobrą dotychczasową współprace. Ale czym tak właściwie zajmuje się Wspólny Sekretariat i co ma wspólnego z projektem „Duzi i Mali razem„? 

(więcej…)

25 lut2021

Polski alfabet

Od listopada 2020 roku działa polsko-niemiecka grupa ekspercka, która wspólnie pracuje nad leksykonem dla przedszkoli. Wprawdzie publikacja planowana jest dopiero na wrzesień 2021, ale już dzisiaj zdradzamy pierwszy wyniki naszych działań.   

(więcej…)

12 lut2021

Dziękujemy und bis bald!

W minionych miesiącach zespół projektowy „Duzi i Mali razem” cieszył się dodatkowym wsparciem. Dominika Bartecka, studentka Hochschule Zittau/Görlitz, odbywała praktyki u naszego niemieckiego partnera. Tak o czasie spędzonym w LaNa opowiada sama Dominika.

(więcej…)

25 sty2021

Grupa ekspercka pracuje online

Polsko-niemiecka grupa ekspercka dalej intensywnie pracuje nad leksykonem. W prawdzie musieliśmy przenieść nasze działania do świata wirtualnego, ale tempo póki co nie zwalnia.     

(więcej…)