25 sty2021

Grupa ekspercka pracuje online

Polsko-niemiecka grupa ekspercka dalej intensywnie pracuje nad leksykonem. W prawdzie musieliśmy przenieść nasze działania do świata wirtualnego, ale tempo póki co nie zwalnia.     

Podczas spotkania inauguracyjnego w listopadzie wspólnie omówiliśmy ogólny zarys leksykony, wstępny spis treści oraz ustaliliśmy dalsze kroki działania. Dzięki temu mogliśmy rozdzielić zadania i zająć się ich indywidualnym opracowaniem. Między listopadem a styczniem każda i każdy z ekspertów opracowali w polsko-niemieckich zespołach po dwa zagadnienia tematyczne. Zbieraliśmy nie tylko wyrażenia i słowa pomocne w pracy przedszkolnej, lecz również pierwsze pomysły na karty sygnalizacyjne, które dodatkowo wzbogacą nasz leksykon.         

 

Opracowane przez ekspertów i ekspertki tematy zamieściliśmy we wspólnym folderze online, gdzie dalej je komentowaliśmy i dyskutowaliśmy. Za koordynację pracy grupy eksperckiej odpowiadają partnerzy projektu: DODN oraz LaNa. Otwarte pytania, których nie udało nam się do tej pory wyjaśnić, omówimy podczas kolejnego spotkania na żywo. Trzymamy kciuki, by mogło ono odbyć się tak jak zaplanowaliśmy, czyli pod koniec lutego w saksońskiej miejscowości Groß Krauscha.