12 lut2021

Dziękujemy und bis bald!

W minionych miesiącach zespół projektowy „Duzi i Mali razem” cieszył się dodatkowym wsparciem. Dominika Bartecka, studentka Hochschule Zittau/Görlitz, odbywała praktyki u naszego niemieckiego partnera. Tak o czasie spędzonym w LaNa opowiada sama Dominika.

DominikaPodczas mojej 20-tygodniowej praktyki pracowałam przede wszystkim przy projekcie „Duzi i Mali razem”. Miałam okazję zapoznać się z najróżniejszymi zadaniami. Uczestniczyłam w wielu spotkaniach partnerów, wykonywałam tłumaczenia na język polski i niemiecki, tworzyłam plakaty i grafiki oraz pisałam artykuły na bloga. Moim największym zadaniem było stworzenie prototypowych „etykietek” w języku polskim bądź niemieckim dla przedszkoli. Stworzyłam listę słówek, które można wykorzystać do spotkania z językiem i kulturą sąsiada podczas pracy z dziećmi. Mam nadzieję, że pedagodzy przedszkolni będą chętnie korzystali z wyników mojej pracy. 

W kolejnym semestrze już kończę swoje czteroletnie studia w Görlitz. Piszę pracę licencjacką i zastanawiam się nad studiami magisterskimi. Chciałabym jednak teraz studiować w większym mieście – może we Wrocławiu, Poznaniu albo Warszawie? Jest tak wiele możliwości… i tyle miast, w ktorych jeszcze nie bylam!  

Pracownicy LaNa oraz DODN serdecznie dziękują Dominice za jej pomoc i zaangażowanie. Życzymy jej powodzenia w dalszej drodze naukowej! A może Państwo również są zainteresowani praktyką przy projekcie? Zapraszamy do kontaktu